Rhodes 2007 - Natwest Island Games XII

Medal Table

 GSB
Jersey 303528
Rhodes 261617
Faroe Islands 241912
Guernsey 232329
Gotland 232110
Isle of Man 111629
Menorca 111010
Cayman Islands 1175
Bermuda 81319
Åland 7810

Site Provided By: Site Hosted By:

Results Just In

Rss icon

Tennis
Women's Team Event
Final

Tue 08 Jan - 11:47.19

Tennis
Women's Team Event
Bronze Medal

Tue 08 Jan - 11:46.16

Tennis
Women's Team Event
Semi Finals

Tue 08 Jan - 11:44.46

Tennis
Women's Team Event
Quarter Finals

Tue 08 Jan - 11:42.38

Tennis
Women's Team Event
First Round

Tue 08 Jan - 11:40.15

Tennis
Men's Team Event
Round of 16

Tue 08 Jan - 11:28.07

Tennis
Men's Team Event
Quarter Finals

Tue 08 Jan - 11:20.10

Tennis
Men's Team Event
Semi Finals

Tue 08 Jan - 11:13.38

Home   >   Medals   >   Medal Winners
printer Printable version PDF PDF version

Medal Winners

View Full Medal Table
Viewing 125 Medal Winners (Page 1 of 3)
   Athletics    All    All
SportEventCompetitorIslandMedal
Athletics 1,500m Men Lee Merrien Guernsey Gold Gold
Athletics 1,500m Men Joakim Daun Gotland Silver Silver
Athletics 1,500m Men Joseph Wade Isle of Wight Bronze Bronze
Athletics 1,500m Women Claire Wilson Shetland Islands Gold Gold
Athletics 1,500m Women Jo Gorrod Jersey Silver Silver
Athletics 1,500m Women Eilidh C Mackenzie Western Isles Bronze Bronze
Athletics 10,000m Men Kim Godtfredsen Greenland Gold Gold
Athletics 10,000m Men John Halligan Isle of Man Silver Silver
Athletics 10,000m Men Stanley Chaisson Prince Edward Island Bronze Bronze
Athletics 10,000m Women Jo Gorrod Jersey Gold Gold
Athletics 10,000m Women Louise Perrio Guernsey Silver Silver
Athletics 10,000m Women Katrin Kuusk Saaremaa Bronze Bronze
Athletics 100m Hurdles Women Maria Pinni Rhodes Gold Gold
Athletics 100m Hurdles Women Pille-Riin Toomsalu Saaremaa Silver Silver
Athletics 100m Hurdles Women Claire Lidster Jersey Bronze Bronze
Athletics 100m Men Mihalis Perakis Rhodes Gold Gold
Athletics 100m Men Thomas Riley Isle of Man Silver Silver
Athletics 100m Men Xavier James Bermuda Bronze Bronze
Athletics 100m Women Erica Nordqvist Åland Gold Gold
Athletics 100m Women Lucy Beesley Ynys Môn Silver Silver
Athletics 100m Women Melissa Clarke Bermuda Bronze Bronze
Athletics 110m Hurdles Men Erik Larsson Gotland Gold Gold
Athletics 110m Hurdles Men Nektarios Giallourakis Rhodes Silver Silver
Athletics 200m Men Robert Ibeh Cayman Islands Gold Gold
Athletics 200m Men Mattias Sunneborn Gotland Silver Silver
Athletics 200m Men Xavier James Bermuda Bronze Bronze
Athletics 200m Women Cydonie Mothersill Cayman Islands Gold Gold
Athletics 200m Women Melissa Clarke Bermuda Silver Silver
Athletics 200m Women Shianne Smith Bermuda Bronze Bronze
Athletics 3000m SteepleChase Men John Halligan Isle of Man Gold Gold
Athletics 3000m SteepleChase Men Carlos Truyol Allés Menorca Silver Silver
Athletics 3000m SteepleChase Men Lee Garland Guernsey Bronze Bronze
Athletics 4 x 100m Relay Men Cayman Islands Cayman Islands Gold Gold
Athletics 4 x 100m Relay Men Guernsey Guernsey Silver Silver
Athletics 4 x 100m Relay Men Isle of Man Isle of Man Bronze Bronze
Athletics 4 x 100m Relay Women Guernsey Guernsey Gold Gold
Athletics 4 x 100m Relay Women Åland Åland Silver Silver
Athletics 4 x 100m Relay Women Isle of Man Isle of Man Bronze Bronze
Athletics 4 x 400m Relay Men Guernsey Guernsey Gold Gold
Athletics 4 x 400m Relay Men Cayman Islands Cayman Islands Silver Silver
Athletics 4 x 400m Relay Men Gibraltar Gibraltar Bronze Bronze
Athletics 4 x 400m Relay Women Jersey Jersey Gold Gold
Athletics 4 x 400m Relay Women Guernsey Guernsey Silver Silver
Athletics 4 x 400m Relay Women Bermuda Bermuda Bronze Bronze
Athletics 400m Hurdles Men Junior Hines Cayman Islands Gold Gold
Athletics 400m Hurdles Men Peter Irving Jersey Silver Silver
Athletics 400m Hurdles Men Jaryd Robinson Isle of Wight Bronze Bronze
Athletics 400m Hurdles Women Angela López Martí Menorca Gold Gold
Athletics 400m Hurdles Women Sophie Twinam Jersey Silver Silver
Athletics 400m Hurdles Women Katerina Katri Rhodes Bronze Bronze
< Previous Next >